Kemal Kutucu kimdir?

 

 

Kemal Kutucu 1952 doğumludur. Orta öğrenimini İzmir Türk Koleji'nde tamamladıktan sonra Yakındoğu Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünü bitirmiştir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

1973 yılında ilk perakende mağazasını açmıştır.  Toptan ve perakende satış yönetimini halen kendisi devam ettirmektedir.

Geçmiş yıllarda İzmir  Ticaret Odası meclis üyeligi ve meslek komitesi başkanlığını yürütmüş halen İzmir Ekonomi Üniversitesi mütevelli heyetindedir.

 

 

 

 

 

 


Bir Kutu Çikolatanın Öyküsü...


KURULUŞ

1970'ler  Kemeraltı

Tarih boyu, doğu ve batı pazarlarının İstanbul’dan sonra en önemli bağlantı noktası olan Tarihî Kemeraltı Çarşısı, dünyanın en büyük açık hava alışveriş merkezidir. Türkiye’nin en eski çarşılarından olan Kemeraltı çarşısı, İzmir’in en önemli alışveriş merkezidir.

 

 

 

 

  1973 - İlk mağaza açılışı

Çocukluğu şekerlemenin içinde geçen, okuldan kalan zamanlarında babasının  yanında çalışan Kemal Kutucu, 1973 yılında kendi şirketini kurar. Kemal Kutucu aslen Kimya Mühendisidir fakat küçük yaştan beri sektörün içinde olmasından ve mesleğe olan ilgisinden dolayı, şekercilik mesleğini seçer.

 

 

 

 

 

MAĞAZACILIK

 

1970-1980 arası - İlk yıllar

O yıllarda  toptancılık ve perakendeciliği beraber yürüten Kemal Bey, çok sayıda kuruluşun  ve şirketin toptan mal talebini karşılamaktadır. Satışları sadece İzmir ile sınırlı değil,  tüm Ege Bölgesine ulaşmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

   1980'lerin başı - Perakendecilik

Sektördeki tecrübesini, sadece perakendecilikte  devam ettirme kararı alır. Babasının yanında yıllarca edindiği üretim ve imalat bilgisi, ilerleyen yıllarda kendi ürünlerinin kalitesini belirlemede önemli rol oynayacaktır.

 

 

 

MARKALAŞMA

 

1990’lar – Markaya ismini verir

Markalaşmanın gerekliliğini düşünen Kemal Kutucu, cesur bir hamle yaparak markaya adını verir. Kendi ismini taşıyan ürünlerini, halen geleneksel yöntemler ile ürettirmeye devam etmektedir.

 

 

 

 

YENİLENME

 

   Yeni bir yüz ve reklamlar
 

Çikolata, lokum ve şekerleme gibi kategorilerde adını duyuran Kemal Kutucu, yeni bir hamle daha yapar ve markaya kurumsal bir kimlik kazandırır. Bu yeniliği, değişen logosu ile güçlendirir ve markalaşma sürecini farklı medya reklamları ile destekler.

Öyle ki, 2011 yılında, Nielsen Media Research tarafından yapılan araştırmada çikolata ve şeker kategorisinde,  «Basın Reklamı» ‘nda tüm Türkiye'de en çok reklam veren 3. firma olur.

 

 

 

2018 - 

 

Online Mağaza ve Sosyal Medya

Kemal Kutucu, satışlarına İzmir’deki mağazasından  devam etmektedir. 2018 yılında online satış mağazasını açmış ve sosyal medyadan da aktif satışa başlamıştır. Ürünlerini tüm Türkiye’ye göndermektedir.

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Gizlilik ve Güvenlik | İade ve İptal | Teslimat Bilgileri